Scania G 410 A4x2NA Dragbil LNG
Ordernummer: YGM40P-1| Ordernummer | YGM40P-1 |
|---|---|
| Märke | Scania |
| Modell | G 410 A4x2NA Dragbil LNG |
| Påbyggnadstyp | Standard dragbil ( Standard dragbil ) |
| Modellår | 2021 |
| Första registrering | 30.11.-0001 |
| Färg | White ( vit ) |
| Utsläppsklass | Euro6 |
|---|---|
| Bränsle | Naturgas LNG |
| Effekt | 411 HK ( 302 kW ) |
| Miltal | 32.000 km |
| Chassihöjd | Standard |
|---|---|
| Vikt | 18.000 kg |
| Motor | OC13 101 L01 |
| Axelkonfiguration | 4x2 |
| Hjulbas | 3.750 mm |
| Förarhytt | G, Highline (CG20) |
| Växellåda | Automatisk växellåda |
| Bromsar | Skivbroms |
| Fjädring | Blad och luftfjädring |
| Tankvolym (liter) | 758 l |
- Backspegel elektrisk justerbar, uppvärmd
- Takspoiler
- Taklucka
- Differentsialspärr
- Vindavvisare
- Vändskiva
- Anslutningskontakt 1x15 pin
- Axelbelastningsindikatorn
- Telematiksystem
- Ratt ställbar
- Klimatanläggning
- Seats medium
- Värme
- Stationär luftkonditionering
- ABS anti blockerings system
- Tjuvalarm
- Elektroniskt stabiliseringsprogram ESP
- Startspärr elektronisk
- Retarder
- Kantspegel elektriskt justerbar
- Vidvinkelspegel
- Förberett för Bluetooth
- Färdskrivare digital
- Passagerarsätet är vikbart
- Adaptive Cruise Control ACC
- Elek. bromssystem EBS
- Lane Guard
- Hill Hold, HHC
- Dimljus
- Regnsensor
- LED huvudstrålkastare
- Huvudstrålkastare justerbara
- Strålkastarrengöring
- Halvljusautomatik
- Kurvljus
- LED-varselljus
- Lättmetall fälgar
- EGR
Försäljningsställe
Scania Sverige AB / Södertälje
Hantverksvägen 3
151 65 Södertälje
Sverige
Scania Used Vehicle Center Södertälje
Hantverksvägen 3
151 65 Södertälje
Sverige