Scania R 430 A6x2NB Nya 5 cyl motorn
Ordernummer: UKL25T-D| Ordernummer | UKL25T-D |
|---|---|
| Märke | Scania |
| Modell | R 430 A6x2NB Nya 5 cyl motorn |
| Påbyggnadstyp | Standard dragbil ( Standard dragbil ) |
| Modellår | 2025 |
| Första registrering | 17.11.2025 |
| Färg | Grey ( grå ) |
| Utsläppsklass | Euro6 |
|---|---|
| Bränsle | Diesel |
| Effekt | 430 HK ( 316 kW ) |
| Miltal | 414 km |
| Chassihöjd | Standard |
|---|---|
| Vikt | 28.000 kg |
| Motor | DC11 102 L01 |
| Axelkonfiguration | 6x2 |
| Hjulbas | 3.150 mm |
| Förarhytt | R Highline (CR20H) |
| Växellåda | Automatisk växellåda |
| Bromsar | Skivbroms |
| Fjädring | Luftfjädring |
| Tankvolym (liter) | 680 l |
- Backspegel elektrisk justerbar, uppvärmd
- Takspoiler
- Lyftbar axel
- Taklucka
- Differentsialspärr
- Vindavvisare
- Side panels
- Vändskiva
- Anslutningskontakt 1x15 pin
- Axelbelastningsindikatorn
- Telematiksystem
- Ratt ställbar
- Klimatanläggning
- Värme
- ABS anti blockerings system
- Tjuvalarm
- Elektroniskt stabiliseringsprogram ESP
- Lufttryckskontroll
- Startspärr elektronisk
- Kantspegel elektriskt justerbar
- Vidvinkelspegel
- Adaptive Cruise Control ACC
- Elek. bromssystem EBS
- Hill Hold, HHC
- segling funktion
- Dimljus
- Regnsensor
- LED huvudstrålkastare
- Huvudstrålkastare justerbara
- Strålkastarrengöring
- Halvljusautomatik
- Kurvljus
- LED-varselljus
- SCR
- PTO-förberedelser
Försäljningsställe
Scania Sverige AB / Helsingborg
Trintegatan 6
253 68 Helsingborg
Sverige
Scania Used Vehicle Center Helsingborg
Trintegatan 6
253 68 Helsingborg
Sverige