Scania G 410 A4x2NA Dragbil LNG
Order number: YGM40P-1| Order number | YGM40P-1 |
|---|---|
| Brand | Scania |
| Model | G 410 A4x2NA Dragbil LNG |
| Body type | Tractor Standard ( Tractor Standard ) |
| Model year | 2021 |
| First Registration | 30.11.-0001 |
| Colour | White ( white ) |
| Emission category | Euro6 |
|---|---|
| Fuel | Natural gas LNG |
| Power | 411 HP ( 302 kW ) |
| Mileage | 32.000 km |
| Chassis height | Standard |
|---|---|
| Weight | 18.000 kg |
| Engine | OC13 101 L01 |
| Axle configuration | 4x2 |
| Wheel base | 3.750 mm |
| Driver's cab | G, Highline (CG20) |
| Gearbox | Automatic |
| Brakes | Disc brake |
| Suspension | Leaf air suspension |
| Tank volume (liters) | 758 l |
- Electr. and heated rear view mirrors
- Roof spoiler
- Roof hatch
- Differential lock
- Air deflector
- Fifth wheel
- 1x15 pin plug
- Axle load indicator
- Telematics system
- Adjustable steering column
- Automatic climate control
- Seats medium
- Stationary heating
- Stationary air conditioning
- Antilock Braking System ABS
- Anti-theft alarm
- Electr. Stability Programm ESP
- Immobilizer
- Retarder
- Curb mirror electric
- Wide angle mirror
- Mobile phone preparation Bluetooth
- Digital tachograph
- Front passenger seat foldable
- Adaptive Cruise Control ACC
- Electronic Brake System EBS
- Lane Departure Warning System LDWS
- Hill Hold Control HHC
- Fog lights
- Rain sensor
- LED headlights
- Headlight range control
- Headlight cleaning system
- Automatic headlights
- Cornering light
- LED daytime running lights
- Light alloy rims
- EGR
Sales location
Scania Sverige AB / Södertälje
Hantverksvägen 3
151 65 Södertälje
Sweden
Scania Used Vehicle Center Södertälje
Hantverksvägen 3
151 65 Södertälje
Sweden